Geçici Mail Adresi Almak

Dünyadaki bilinçli internet kullanıcılarının neredeyse tamamının canını sıkan bir gelişmedir posta kutusunun gereksiz gelen maillerle dolması. Her ne kadar filtre de uygulansa buna kalıcı çözüm üretmek değil çünkü hemen her internet sitesi kayıt olurken mail adresi istiyor ve sonrasında da bu mail adresine onay kodundan tutun da duyurulara, reklamlara, doğum günü mesajlarına kadar türlü sebepten mailler göndermekte. Bu durum bir süre can sıkıcı hâle geldiğinde de tek çözüm yolu yeni bir e-posta adresi edinmek oluyor. Bu da iletişim hâlinde olduğumuz kişilerle ilişkimizi olumsuz olarak etkiliyor.

Geçici mail adresi almak ne işe yarar?

Diyelim ki bir araştırma yapıyorsunuz ve girdiğiniz bir internet sitesinde bulduğunuz içerik yalnızca kayıtlı üyelerin erişimine açık. Bu durumda bir daha hayatınız boyunca o internet sitesine girmeyeceğinizden emin olsanız da içeriğe erişmek için sizin de kayıt olmanız gerekiyor. Hatta e-posta hesabınızın oturumu açık değilse önce bir de oturum açmanız gerekiyor. İçeriğe ulaşsanız bile sonrasında yıllar boyunca bu internet sitesinden mail almaya devam edecekseniz. İşte bu tür durumlar yaşamamak ve gereksiz maillerden kurtulmak için geçici mail adresleri kullanabilirsiniz.

Geçici mail adresleri nasıl çalışıyor?

Geçici mail adresi (daha çok bilinen ismiyle: temp mail), şifre girmeden ismini sizin belirlediğiniz rastgele uzantılarda mail adresleri alabilmenizi ve bu mail adresine gelen onay kodu vb. gerekli maile baktıktan sonra olduğu gibi çıkabilmenizi sağlıyor. Yani gereksiz maillerinize internet üzerinden anlık ulaşıp sonrasında unutabilirsiniz.

Nasıl geçici mail adresi alabilirim?

Arama moturunuza “temp mail” sorgusunu girerek birçok internet sitesine ulaşabilirsiniz. Bu servislerin kullanımı genellikle oldukça basittir. Benim size önerebileceğim servislerden bazıları da aşağıdadır:

21.05.2016 Genel 1 yorum

, ,

1 yorum

seslidunya08.10.2016

çok güzel bir site

Yorum Yazın

kod.gen.tr