Lendi WordPress Kişisel Blog Teması

lendi wordpress tema

Yaklaşık 3-4 yıl önce bir şeyler öğrenmek amacıyla bu gri renkte Lendi isimli wordpress temasını yapmıştım. Şimdi ise ihtiyacı olanların indirip bloglarında kullanabilmesi için ücretsiz olarak dağıtıyorum. Önceki ücretsiz paylaşımlarımda gördüm ki emeklerimiz hiçe sayılarak suistimal ediliyor ve ufak bir teşekkür dâhi alamıyorum. Bu yüzden üzülerek belirtmeliyim ki temanın functions.php dosyası şifrelidir. İyi haber; yönetim paneli sayesinde gerekli ayarlamaları kolayca yapabilirsiniz. Üstelik tüm bunlara ek olarak yönetim panelinden ayarlamalarını yapabileceğiniz uygun bölümlerde 2 farklı reklam bölümü bulunmaktadır. Sevdiğiniz dostalarınıza ziyaretçi göndererek onlara sürpriz yapabilirsiniz.

Kişisel Blog Yazarları İçin Sade, Gri Renk Tercih Edildi

Temanın daha çok kişisel blog yazarları tarafından kullanılacağı düşünülerek gri renk tercih edildi. Kişisel blog yazarlarının abartılı bir tasarım tercih etmemesi doğaldır. Ziyaretçilerinin asıl hedefi içerik olduğu için arkaplanda gözü yormayacak bir tasarımın bulunması gerekmektedir. Bu nedenle gri renk en çok tercih edilen renkler arasındadır. Lendi’de de bu yüzden tercihimi gri renkten yana kullandım.

Tema Hakkında Birkaç Hatırlatma

  • Yazılarda önizleme resmi kullanmak için özel alanınızda “image” etiketini kullanabilirsiniz.
  • footer.php dosyasındaki referansı silmeye çalışmayınız.
  • Kaynak belirtmeden paylaşımda bulunmayınız.

Önizlemeİndir

ÖNEMLİ: Tema, çok uzun süre önce yaptığım bir çalışma olduğundan eksikleri hayli fazla olacaktır. Karşılaştığınız sorunları bana yorum olarak belirtirseniz güncellemeye çalışırım.
19.07.2014 Wordpress 9 yorum

, , , ,

9 yorum

Volkan19.08.2014

The encoded file /home/u403802146/public_html/wp-content/themes/lendi/functions.php has expired. in Unknown on line 0

Bu hatayı alıyorum. Rar.dan çıkardığım gbi yükledim.

Harun Korkmaz19.08.2014

Merhaba @Volkan
Dosyayı güncelledim. Tekrar indirip deneyebilir misin? Beni de haberdar etmeyi unutma. :)

Volkan20.08.2014

İlginiz için teşekkürler. Şimdi oldu. Gerçekten işime yarıyacak sade ve güzel bir tema.

Messi23.08.2014

Temanızı google’dan rastlarken buldum hocam temayı yükleyince hem wp-admin panelinde hemde siteye girişte hata veriyor. Güncellerseniz kullanmak isterim, emeğinize sağlık.

Harun Korkmaz24.08.2014

Merhaba @Messi
Eski bir tema olduğu için el atılmaya ihtiyacı olabilir fakat hata konusunda biraz daha aydınlatıcı olursan memnun olurum. Diğer arkadaşlarda herhangi bir soruna rastlanmamıştı, eğer bir sorun varsa düzeltmek isterim ben de.

Messi24.08.2014

Temayı admin panelinden “Etkinleştir” dedikten sonra üst kısımda bir hata, Siteyi tıklayınca da beyaz sayfa ve ;
Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /home/*****/public_html/wp-content/themes/lendi/functions.php:25) in /home/******/public_html/wp-includes/pluggable.php on line 1121

Harun Korkmaz24.08.2014

Bağlantıyı güncelledim. Tekrar dener misiniz?

Yavuz21.02.2015

Ellerine sağlık kardeşim. Yüz adet blogum olsa, yüzüne de bu temayı kullanırım sanırım.Gerçekten çok güzel tema yapmışsın.
Fakat isteyip de ulaşamadığım tek bir noktası var, üst kısımda görüntülenen sayfalar bölümünde, alt sayfalar ve üst sayfalar tümü yan yana görünüyor. Bunu ‘parent’in üzerine geldiğimizde ‘child’lerin açılması gibi bir imkanım var mı? yoksa eklenti kullanmak durumunda mıyım?
İlgin için şimdiden teşekkür ederim, başarılarının devamını diliyorum.

Harun Korkmaz21.02.2015

Merhaba @Yavuz,
Öncelikle güzel yorumun için teşekkür ederim.
Yapmak istediğin sayfalama düzenini HTML ve CSS kodlar kullanarak bir açılır menü oluşturarak yapabilirsin. Bu açılır menü içerisinde üst ve alt sayfaları ayrı ayrı listelemek içinse buradaki adresten faydalanabilirsin. Eklentiler genellikle işleri kolaylaştırmak için yapılır, eklenti kullanmadan da istediğin sonucu alabilirsin.
Umarım yardımcı olabilmişimdir…

Yorum Yazın

kod.gen.tr