WordPress Yazılarına Facebook Tepki İkonları Eklemek

Facebook tepki ikonları

Geçtiğimiz aylarda Facebook yeni bir güncelleme ile beğen butonunda değişiklik yaparak insanların yapılan paylaşımın hissettirdiklerine göre tepkilerini gösterebilecekleri duruma getirdi. Paylaşıma destek olmak için kötü bir haberi de beğenmek hoş olmuyordu ve bu yüzden olsa gerek “muhteşem, hahaha, inanılmaz, üzgün ve kızgın” gibi tepkiler eklendi beğen butonuna. Bu fikirden yola çıkılarak geliştirilen DW Reactions isimli WordPress eklentisini kullanarak, Facebook’un geliştirdiği paylaşımlara tepki verme sisteminin bir benzeri de WordPress yazılarına da uygulanabiliyor.

Çoğu internet sitesinde Facebook ile beğen veya bu yazıyı Tweetle gibi butonlar uzun süreden beri yer alıyor. Sosyal medyanın büyük gücünü kullanmak için bu butonların kullanılmasının doğru bir hamle olduğunu da söyleyebiliriz. Burada bu mecradan biraz rol çalmak gerekirse ziyaretçilerin yazılarınıza tepkilerinin ne olduğunu öğrenmek için bu eklentiyi kullanmak oldukça yerinde olacaktır. Eklenti ayarları sayfasından sayaç aktif edildiğinde hangi yazıya hangi tepkiler verilmiş takip etmesi de oldukça kolay.

Facebook tepki ikonları 2

Eklentinin kurulumu, genel WordPress eklenti kurumundan farklı değildir. Bu yüzden eklentinin kurulumu konusunda detaylı açıklamaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Eklenti ayarları da oldukça basit fakat bu konuda birkaç cümle ile bilgi verilebilir. Eklenti kurulumunu tamamladıktan ve eklentiyi aktifleştirdikten sonra WordPress yönetim paneli menüsündeki Ayarlar sekmesi altında Reactions adında yeni bir sekme oluşacaktır. Eklenti ayarları bu Reactions sekmesinden yapılacaktır.

Eklenti sayfasına gitmek için tıklayın.

27.04.2016 Wordpress Yorum yapılmamış

, , , ,

Yorum yapılmamış

Yorum Yazın

kod.gen.tr